Het weblog van Pieter Bas Elskamp. Hier meld ik alle leuke, interessante en onzinnige dingen die ik op het web tegenkom: Virals, reclames, gadgets en grappige filmpjes.
Steffi (Media Markt kent …): MediaMarkt, ik ben toch n… Pieter Bas Elskam… (Het nieuwe Gronin…): @ DD: Ouch, daar heb je m… DD (Het nieuwe Gronin…): Draag je Groningen een wa… Steef (Auto van Klepper …): Holleeder heeft ook nog e… Pieter Bas Elskam… (Wat klopt hier ni…): @ Toggy: Sorry, come agai… Toggy (Wat klopt hier ni…): wow your language is fuck… Wouter (Heineken EK gadge…): Zijn er naast deze Trom p… Jop (Heineken EK gadge…): Kwam dit ook tegen op You… Terrebel (Terugkeer Gremlin…): Gizmo gaga! Sam (Wat klopt hier ni…): PL?
Sunday 29 July 2007 at 7:24 pm
Dit is echt een briljante sketch uit de US of A over de telefoonaanbieders en hun telemarketingacties om jou als klant binnen te halen.
Heerlijk stereotyp en met wat humor neergezet, erg herkenbaar is alle beloften die groter en beter zijn dan die van de concurrent.
Kijk en lach...
Saturday 28 July 2007 at 11:07 pm
Deze kerel legt even uit hoe je je swing kan verbeteren. Op zich leuk, maar het wordt nog beter als meneer even laat zien hoe het moet.
Wat een briljante truc! De strike-a-pose als afsluiters is wel erg flauw, maar moest toch lachen om het filmpje.
Saturday 28 July 2007 at 10:55 pm
Genoeg mensen die een duur abonnement nemen op een sportschool, om daar even verantwoord te doen en aan hun lichaam en conditie te werken (of niet Robbin ;)
Andere mensen zijn liever lui dan moe en doen liever een sport op een spelcomputer (of niet KJ ;)
Nu blijkt dat in er een manier is, die beiden combineert. Een fitnesscentre in Vancouver heeft een Wii workout opgenomen in hun workout schema's. Potje tennissen of bowlen en je verbruikt toch weer 75 tot 125 calorieën.
Dus waarom dan uberhaupt nog een duur fitness abonnement á tig euri per maand. Gewoon een korte iets duurdere investering doen en je kan ook calorieën verbranden. Het verdient zich binnen een jaar terug en is toch een stuk leuker dan op zo'n lopende band draven of kanoën op zo'n machine...
Wednesday 25 July 2007 at 11:46 pm
De Rabobank heeft bekend gemaakt dat Rasmussen per direct ontslagen is en morgen niet meer zal opstappen. Onze hoop in bange dagen voor de Nederlandse en Deense wielrensport is niet helemaal (of beter gezegd, helemaal niet) netjes geweest waar hij deze zomer uithing...
Als hij daarover loog, dan kan iedereen 1 + 1 optellen en zijn conclusie trekken. Dus na Vino en Astana, het vertrek van Cofidis, nu wederom een flinke berg gezeik van de buitencategorie in deze "schone" Tour de France.
Ik ben benieuwd hoe de Rabobank hierop gaat reageren? "There's no such thing as bad publicity"?!
Of zal de volgende sponsor zijn handen van een team aftrekken en het Nederlandse wielrennen een pijnlijk sneller dood sterven?
Tuesday 24 July 2007 at 11:54 pm
Ik heb me al meerdere malen kritisch uitgelaten over de iPhone. Misschien komt het doordat ik zelf zo verwend ben met m'n Nokia N95, waarvan ik denk dat hij beter en completer is dan de iPhone.
Natuurlijk kan ik niet ontkennen dat Apple de iPhone vanuit marketingperspectief briljant gebracht heeft. Iedereen droeg z'n steentje bij en je struikelde over de iPhone blogs en meldingen,waar ik op een gegeven moment echt ziek van werd.
Inmiddels is ie nu een tijdje op de markt. En nu zijn ook de eerste officiële cijfers bekendgemaakt over de verkoop van de iPhone en die....vielen wat tegen.
De verwachtingen voor de verkoop van de iPhone waren hoog en het enorme gehype maakte dat de verwachtingen alleen maar hoger werden.
En nu blijkt dat er in het eerste weekend 146.000 iPhone aangesloten zijn op het netwerk van AT&T, van de 200.000 verkochte telefoons. Terwijl de verwachtingen tussen de 200.000 en 500.000 lagen.
Gevolg: De beurskoers van Apple daalde met 6% na bekendmaking van deze gegevens.
Zo zie je maar dat het enorme hypen van je product ook een nagatieve invloed kan hebben...
Tuesday 24 July 2007 at 11:46 pm
Een oud gevechtsvliegtuig krijg onderweg wat problemen en moet landen. Liefst natuurlijk zonder crash en het vliegtuig nog in één geheel. Maarja, waar zet je hem dan neer...?
Nou gewoon, op een drukke snelweg...
Wat zou die agent aan het eind zeggen? "U bent geflitst met meer dan 50 km/u, rijbewijs en autopapieren aub."
Monday 23 July 2007 at 10:00 pm
Of was het toch weer een van de bekende virals van "Will it blend?" ;)
De firma Blentec was al bekend om de vele hilarische blend-filmpjes van allerlei artikelen, maar deze vind ik echt top. Ze gaan mee in de iPhone hype en smijten zo'n ding in de blender met de bekende vraag: "Will it blend?"
Voor het antwoord... kijk zelf maar!
Sunday 22 July 2007 at 6:47 pm
Iedereen kent de laatste TV-reclame van Coca Cola wel. Die kerel die z'n munt in de automaat gooit en vervolgens in de rare wereld in de machine ziet hoe het flesje cola er uiteindelijk uit komt.
Wat ik wel al wist is dat je de korte versie op TV ziet en er ook een langere versie is, maar niet dat Coca Cola naast het maken van de commercial ook een grappige making of documantaire heeft gemaakt.
Deze kwam ik vandaag toevallig tegen en deel ik natuurlijk graag, kijk en geniet van wat ik een fantastische reclame vind:
Saturday 21 July 2007 at 11:44 am
Jaja, ik heb er wel lol in. Ik kwam weer een paar virals tegen uit de automotive industrie.
Alleereerst en 2e viral van de inmiddels in opspraak geraakte Dodge Nitro viral serie:
En dan een viral die ik mee kreeg van een mede-tweaker (dank Joss), een briljante commercial van Mercedes:
Thursday 19 July 2007 at 10:47 pm
Ik moet eerst toegeven dat ik een kleine rectificatie wel op z'n plaats is. Apple is misschien niet heel klantvriendelijk, maar met betrekking tot het probleem met mijn iPod moet ik uiteindelijk wel bij de Media Markt zijn. Sinds zondag heeft de volgende situatie zich voorgedaan:
Mijn iPod Nano van dec. 2005 heeft problemen met het beeldscherm. Dit is afgelopen zondag opeens ontstaan, zonder val of andere oorzaak.
Ik ben dus afgelopen dinsdag naar de service afdeling van de Media Markt Utrecht gegaan. Aldaar werd ik geholpen door een jongeman, die als eerste reageerde toen bleek dat het buiten de garantie was, dat het dan jammer voor mij was. Reparatie kon niet, want dat was relatief gezien te duur en onderbouwde dat met een formule. Toen ik om verder uitleg vroeg, kon hij me echter niet uitleggen hoe het nou precies zat, maar wel wist hij dat het echt niet kon.
Thursday 19 July 2007 at 12:41 am
Dat Hoogcatherijne niet de meest hygiënische omgeving is, dat wist ik inmiddels ook wel. Maar vanmorgen kwam ik toch wel een redelijk absurd filmpje tegen over de AH-to-go op Utrecht CS.
Deze vriendelijke beestjes beginnen alvast aan je broodje voordat jij ze bij de Appie Geijn 's ochtend nog snel even haalt, voordat je de trein in sprint. Voor de mensen die de afgelopen dagen daar even een lekker broodje hebben gehaald... sprinten naar die WC nu!
Vanmorgen hing er dan ook een mededeling op de deur van de vestiging: "wegens technische storingen geen bake-off broodjes."
Het nieuws gaat inmiddels als een lopend vuurtje rond, online, maar ook het AD en RTV Utrecht berichtten er al over. Ben benieuwd wat AH gaat doen om hier een positieve draai aan te geven?
Komende week: Alle soorten kaas, de knabbelnoten, gekleurde muisjes, 3 halen 2 betalen?!
Thursday 19 July 2007 at 12:30 am
Na de viral van de Volkswagen Polo kwam ik nu weer een leuke viral tegen, en wederom van een automerk; Dodge ditmaal.
Zij komen met een controversiële reclame voor de nieuwe Nitro. In dezelfde stijl als de viral van de streetKa van Ford een tijd terug. Maar shockerend werd wel altijd lekker, mensen geven er graag hun mening over.
Kijk zelf maar:
En nu maar kijken hoe lang het gaat duren voordat Marianne Thieme hierover kamervragen gaat stellen namens de Partij voor de Dieren...
Monday 16 July 2007 at 11:53 pm
Volkswagen heeft al een aantal leuke virals op haar naam staan. En ze komen nu weer met een nieuwe voor de Volkswagen Polo, onder het motto "The safest place to be. Polo"
Betrapte mezelf in ieder geval op een grote glimlach bij het zien van de advertenties.
Sunday 15 July 2007 at 7:32 pm
Waar ik een tijdje terug al moe werd van de hele hype rond de iPhone, heb ik het nu echt helemaal geschoten met de firma Apple. Waarom vraag je je dan af.
Vanmorgen lieten de pixels in de onderste helft van het schermpje van m'n iPod Nano van 1,5 jaar oud ermee op. En dat zonder dat ik hem heb laten vallen of er iets raars mee heb gedaan :s
Nu was ik toch in de binnenstad van Rotterdam, dus ben ik maar meteen naar de Apple retailer aldaar gegaan, iFactor. Daar werd ik in eerste instantie vriendelijk te woorde gestaan door een medewerker. Na een keer resetten bleek het probleem nog steeds aanwezig te zijn (ja, dat had ik hem ook kunnen vertellen) en bleek de vriendelijke jongeman geen raad meer te weten. Er was maar 1 medewerker aanwezig die daar het antwoord op had. Ik moest dus maar even op zijn collega wachten...
Dat was dus hekel punt 1, een incapabele medewerker van een Apple retailer die geen idee heeft van garantie of reparatie (en het lijkt me toch niet dat mijn iPod werkelijk het eerste product is met een manco?!). Vervolgens heb ik wel 40 minuten staan wachten op de betreffende collega, omdat hij maar bezig bleef met een oud vrouwtje met een op=op aanbieding (die nu op was), om daar zijn upsell te halen oid. Na 40 minuten bleek hij het niet voor elkaar te krijgen en ging de vrouw (eindelijk...) weg.
Wednesday 11 July 2007 at 7:18 pm
30 juni was het dan zover; mijn gewonnen prijs op Radio Veronica van de Coca Cola Zero racegame was zover. Het heeft wat moeite gekost en veel gejengel aan de telefoon met Radio Veronica en uiteindelijk met de verantwoordelijke bij Coca Cola Zero, maar uiteindelijk kwam het allemaal goed. Ik zou gaan racen op Zandvoort in té gave wagens.
Er waren uiteindelijk een slorige 200 prijswinnaars, waarvan een groot deel nog niet helemaal droog achter de oren. Van die vrolijke types die in hun verlaagde en getune Volkswagentjes en Honda CRX-jes, die sneller lijken dan ze werkelijk zijn. Dat zou nog wat gaan worden deze dag.
Na aanmelding om half 10 en een kopje koffie en peuk om eens rustig wakker te worden, begon om 11u een korte introductie van de oude Bleekemolen himself.
(more)
Friday 06 July 2007 at 01:19 am
Na filmpje vorige week met grote vriend Otter als rising star voor de NBA, heb ik wederom een leuk dierenfilmpje gevonden.
Ditmaals betreft het twee pandaberen. Waarschijnlijk waren deze apart gezet voor wijlen Prins Bernhard's jaarlijkse jaaguitje. In ieder geval besluiten Frits en Henk onder het toeziend oog van de camera dat het genoeg is geweest en ze maar moeten verdwijnen.
Henk geeft Frits een pootje en zo klimt deze door een gat. Helaas voor Henk is Frits niet zo aardig om hem ook even te helpen, maar taait hij meteen af...
Friday 06 July 2007 at 12:50 am
De afgelopen dagen berichtte het ene na het andere blog over de iPhone. Je kunt zeggen wat je wilt, maar Apple krijgt genoeg gratis aandacht en gratis exposure.
Persoonlijk vind ik het een beetje een hype die zichzelf in stand houdt en versterkt (maar misschien is dat dan ook wel weer een voorwaarde voor het hypen)...
Iedereen heeft het over de iPhone, want hij is populair en als je er niks over meldt, tel je niet mee. En zo wordt de aandacht weer aan de iPhone weer versterkt en vinden weer meer mensen dat ze ook eens over de iPhone moeten bloggen om niet achter te blijven...etc.
Meldingen over rijen wachtende mensen voor de winkels van AT&T en Apple (en weer berichten die dit natuurlijk tegenspreken), vervolgens komen de berichten en recensies over de iPhone. Daarna de afweging of de iPhone nu wel echt tof is of niet en wat de verkoopcijfers nu waren (variërend tussen de 200.000 en 500.000 in dat eerste weekend).
En nu weer het hypen van de iPhone 1.1 die naar Europa komt. Deze heeft wel de uitrusting voor het UMTS-netwerk, maar welke providers mogen hem gaan leveren (ja, jongens en meisjes, je moet als provider door Apple uitverkoren worden...). De teleurstelling dat Nederland voorlopig nog niet aan de beurt is, maar de Britten, Duitsers en Fransen eerst aan de beurt zijn (in november) en daarna de voor Amerikanen onbekende lidstaten.
Inmiddels ben ik dus een beetje iPhone moe. Nu kwam ik vandaag een mooie oplossing tegen om het hele gebeuren en gewacht te kunnen verhelpen en iedereen weer hip door het leven kan gaan... Een do-it-yourself iPhone!
Dus klik op het onderstaande plaatje voor de grote versie, ff in kleur uitprinten, knippen en plakken (nee, niet ctrl x, ctrl v) en je hebt je eigen iPhone.
Wednesday 04 July 2007 at 12:26 am
Iedere Formule 1 liefhebber heeft de blunder van Spyker en Albers in het bijzonder, meegekregen. Meneer had wat haast bij het wegkomen en vertrok voor de lolliepopman zijn bord omhoog deed. Dat hij hierbij de tankslang meenam, was slechts een klein detail...
Ik gok dat Albers blij mag zijn als hij volgende race nog mag rijden. De druk om eens te presteren wordt steeds groter en zijn teamgenootje Sutil laat zien dat dat best mogelijk is.
Ook Niki Lauda bemoeid zich er in dit geval tegenaan en vind zelfs dat Albers een rijverbod moet krijgen.
Al met al een hoop ophef. En er was één adverteerder die hier op briljante wijze op insprong, namelijk de firma Cup-a-Soup met hun advertentie in het AD.
Wednesday 04 July 2007 at 12:15 am
Ok, iedereen van mijn leeftijd ken de tekenfilmseries Transformers en is inmiddels natuurlijk op de hoogte dat 4 juli (vandaag dus) de film Transformers in première gaat.
Natuurlijk zijn er dan ook weer commerciële partijen die hier op inspelen...
Deze Transformers gadget wilde ik graag met jullie delen, het is een schoen... nee het is een robot... maar Mike, that's amazing that is twee in één...